pomôžme deťom učiť sa rýchlo a s chuťou
rytmicke-hodnoty-01
rytmicke-hodnoty-02 rytmicke-hodnoty-03 rytmicke-hodnoty-04 rytmicke-hodnoty-05 rytmicke-hodnoty-06 rytmicke-hodnoty-07 rytmicke-hodnoty-08 rytmicke-hodnoty-09 rytmicke-hodnoty-10 rytmicke-hodnoty-11 rytmicke-hodnoty-12 autokorekcia-rytmicke-hodnoty-4c autokorekcia-rytmicke-hodnoty-3

Rytmické hodnoty

Priraďovacie karty

69,00  s DPHSledovať cenu

Súprava priraďovacích kariet. Obsahuje 45 kariet s notou alebo pomlčkou, jej názvom a dobou trvania, 56 rytmických kariet, 4 karty s taktovým označením a prehľad o rytmických hodnotách.

Výstižná symbolika pomáha deťom pochopiť a precvičiť si základy hudobnej náuky – trvanie nôt, takty, rytmus.
Pomôcka umožňuje urobiť aj rytmický diktát. Veľmi dobre poslúži tiež pri priamych hudobných aktivitách na hodinách hudobnej náuky.

Obsahuje 103 kartičiek a 19-stranovú veľmi prehľadnú brožúru.

Možnosť samokontroly šetrí čas a úsilie pedagóga.

Produkt je k dispozícii.

Katalógové číslo: P027 Kategória: Značky: , , , ,

Popis

Učebná pomôcka Rytmické hodnoty (priraďovacie karty) je určená deťom mladšieho školského veku, ktoré navštevujú hudobný odbor ZUŠ.

Obsahuje:

 • 15 kariet s obrázkom zvieraťa a s názvom noty alebo pomlčky
 • 15 kariet s notou alebo pomlčkou
 • 15 kariet s dobou trvania noty alebo pomlčky
 • 56 rytmických kariet s rozličnými rytmickými motívmi
 • 4 karty s taktovým označením
 • 19-stranovú brožúru formátu A4 – prehľad o rytmických hodnotách v podobe zošita (celá nota a pomlčka, polová nota a pomlčka, štvrťová nota a pomlčka, osminová nota a pomlčka, šestnástinová nota a pomlčka, noty s bodkou)
 • kontrolný znak na rubovej strane kariet (umožňuje kontrolu správnosti)
 • 10 drevených paličiek (taktové čiary)
 • lepenkovú krabičku na mieru

Deti si môžu zábavnou formou zdokonaľovať čítanie základných rytmických hodnôt. Pomôcka umožňuje samostatnú kontrolu správnosti podľa kontrolných znakov.
Prehľad o rytmických hodnotách približuje základné informácie o zázname dĺžky tónu (časti noty, rytmické hodnoty a ich trvanie, spájanie nôt pomocou trámcov, bodka za notou, prízvučné a neprízvučné doby, takty).

Učebná pomôcka slúži ako vizuálna opora pri nadobúdaní základných hudobných zručností a jej použitie by malo byť úzko prepojené s priamymi hudobnými aktivitami!

 

S učebnou pomôckou môžete pracovať nasledovne:

 1. Vyložte niekoľko kariet s notou alebo pomlčkou. Úlohou detí je priradiť k notám a pomlčkám správny názov. Po otočení kariet si dieťa skontroluje správnosť riešenia. Dvojica vytvorená z vrchnej a spodnej karty by mala mať rovnaký kontrolný znak.
 2. Vytvárajte trojice kariet, ktoré patria k sebe (karta s notou alebo pomlčkou, karta s názvom noty alebo pomlčky, karta s dobou trvania noty alebo pomlčky). Po otočení na rubovú stranu by všetky karty uložené vedľa seba mali mať rovnaký kontrolný znak.
 3. Z kariet vytvorte krátke rytmické cvičenia. Tie potom vytlieskajte, vyťukajte, vyklopte alebo zahrajte na ľubovoľnom hudobnom nástroji. Takty môžete oddeliť drevenými paličkami (taktová čiara).
 4. Urobte si rytmický diktát. Rytmické karty rozložte voľne na podložke a predhrávajte deťom krátke rytmické motívy. Úlohou detí bude zostaviť z kariet rytmický motív, ktorý práve odznel.

Detaily pomôcky

Typ učebnej pomôcky

priraďovacie karty

Rozmer kariet

malé karty 65 x 65 mm
rytmické karty 65 x 65 mm, 65 x 130 mm
19-stranový prehľad o rytmických hodnotách – A4 formát

Počet kariet

malé karty 45
rytmické karty 60
prehľad (brožúra 19 strán A4)

Materiál

papier 200 g/m2

Povrchová úprava

laminovanie
(pozn. brožúra s prehľadom rytmických hodnôt nie je laminovaná)

Balenie

lepenková krabička

Tlač

karty – obojstranná
prehľad o rytmických hodnotách – jednostranná

Vekové určenie

I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ, Nižšie ročníky ZUŠ

Súvisiace produkty

Nastaviť sledovanie ceny

Vaše osobné údaje budeme spracúvať podľa týchto pravidiel.

Košík