pomôžme deťom učiť sa rýchlo a s chuťou
noty-trpaslici-s-posuvkami-03
noty-trpaslici-s-posuvkami-01 noty-trpaslici-s-posuvkami-02 noty-trpaslici-s-posuvkami-04 noty-trpaslici-s-posuvkami-05 noty-trpaslici-s-posuvkami-06 noty-trpaslici-s-posuvkami-07 noty-trpaslici-s-posuvkami-08 noty-trpaslici-s-posuvkami-09 noty-trpaslici-s-posuvkami-10 noty-trpaslici-s-posuvkami-11 noty-trpaslici-s-posuvkami-12 noty-trpaslici-s-posuvkami-13 autokorekcia-noty-s-posuvkami-trpaslici-32 autokorekcia-noty-s-posuvkami-trpaslici-5

Noty s posuvkami – trpaslíci

Priraďovacie karty

Sledovať cenu

Predaj tejto pomôcky skončil 12.10.2021, je nahradená novým vydaním Posuvky ».

Súprava priraďovacích kariet.

Výstižná symbolika pomáha deťom pochopiť a precvičiť si základy hudobnej náuky – čítanie nôt s posuvkami v husľovom a basovom kľúči.
Vizuálna opora posilňuje zručnosti detí pri určovaní a používaní posuviek v notovom zázname (celý tón a poltón, funkcia krížika, béčka a odrážky, posuvky pred notou, posuvky v predznamenaní).
Veľmi dobre poslúži tiež pri priamych hudobných aktivitách na hodinách hudobnej náuky.

Obsahuje 130 kartičiek a 16-stranovú veľmi prehľadnú didaktickú brožúru.

Možnosť samokontroly šetrí čas a úsilie pedagóga.

Katalógové číslo: P024 Kategória: Značky: , , , ,

Popis

Učebná pomôcka Noty s posuvkami – trpaslíci (priraďovacie karty) je určená najmä deťom mladšieho školského veku, ktoré navštevujú hudobný odbor ZUŠ.
Deti si môžu zábavnou formou zdokonaľovať čítanie nôt s posuvkami v husľovom, resp. basovom kľúči.

Prehľadová brožovaná učebnica o posuvkách približuje základné informácie o funkcii posuviek v notovom zázname (celý tón a poltón, funkcia krížika, béčka a odrážky, posuvky pred notou, posuvky v predznamenaní).

Pomôcka umožňuje čítanie nôt s posuvkami v husľovom aj basovom kľúči v rozsahu 4 oktáv. Privítajú ju najmä hudobní pedagógovia, ktorí chcú svojich žiakov viesť k dôslednej a pohotovej orientácii v notovej osnove.

Úlohou detí je priradiť k notám správny názov. Po otočení kariet si dieťa skontroluje správnosť riešenia. Dvojica vytvorená z vrchnej a spodnej karty by mala mať rovnaký kontrolný znak. Môžete tiež vytvárať stupnicové rady v rozličných oktávach.

Poznámka: Nezabudnite, že v ľavej hornej časti základných podlhovastých kariet s notou sa nachádza malý znak, ktorý odlišuje noty v husľovom a basovom kľúči!

Učebná pomôcka slúži ako vizuálna opora pri nadobúdaní základných hudobných zručností a jej použitie by malo byť úzko prepojené s priamymi hudobnými aktivitami!

 

Detaily pomôcky

Typ učebnej pomôcky

priraďovacie karty

Rozmer kariet

malé karty 65 x 65 mm
podlhovasté karty 65 x 130 mm
prehľad oktáv A4 formát

Počet kariet

malé karty 58
podlhovasté karty 72
prehľad oktáv (16 strán A4)

Materiál

papier 200 g/m2

Povrchová úprava

laminovanie
(pozn. učebnica s prehľadom o posuvkách nie je laminovaná)

Tlač

karty – obojstranná
prehľad oktáv – jednostranná

Balenie

lepenková krabička

Vekové určenie

Nižšie ročníky ZUŠ

Súvisiace produkty

Nastaviť sledovanie ceny

Vaše osobné údaje budeme spracúvať podľa týchto pravidiel.

Košík