pomôžme deťom učiť sa rýchlo a s chuťou
slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-02
slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-08 Slová s I/Y po spoluhláske L - pohľad do vnútra krabičky slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-03 slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-04 slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-05 slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-06 slova-s-i-y-po-spoluhlaske-l-07 Slová s i/y po tvrdých a mäkkých spoluhláskach - ukážka autokorekcie Slová s i/y po tvrdých a mäkkých spoluhláskach - ukážka autokorekcie Slová s i/y po tvrdých a mäkkých spoluhláskach - ukážka autokorekcie Slová s i/y po tvrdých a mäkkých spoluhláskach - ukážka autokorekcie Slová s i/y po tvrdých a mäkkých spoluhláskach - ukážka autokorekcie (karty s "i" je nesprávne priradená k základnej karte "ly/lý" a farebné rozlíšenie na rube karty označuje správnosť/nesprávnosť riešenia

Slová s I/Y po spoluhláske L

Priraďovacie karty

Sledovať cenu

Predaj pomôcky skončil. Pomôcka je nahradená komplexnejším produktom Slová s i/y po tvrdých a mäkkých spoluhláskach »

 

Súprava priraďovacích kariet s možnosťou samokontroly. Je zameraná na osvojovanie si správneho písania i/í a y/ý po spoluhláske L pomocou vizuálnych podnetov. Obsahuje 2 základné karty a 70 kariet s obrázkom a textom.

Vyrieši precvičovanie správneho i/y po spoluhláske L na I. stupni ZŠ:

  • až 70 slov
  • ďalšie stovky odvodených slov

Samokontrola šetrí čas a úsilie učiteľa.

Katalógové číslo: P047 Kategória: Značky: ,

Popis

Učebná pomôcka Slová s I/Y po spoluhláske L (priraďovacie karty) je určená deťom mladšieho školského veku, predovšetkým žiakom 2., 3. a 4. ročníka ZŠ. Účelom pomôcky je pomôcť deťom pri utvrdzovaní si správneho písania i/í a y/ý po spoluhláske L.

Obsahuje:

  • 2 základné karty
  • 70 obrázkových a textových kariet – I a Y po L

Obrázkové karty pomáhajú deťom efektívnejšie si osvojiť daný tematický celok. Vizuálne spracovanie podporuje pamäť a oceníte ho predovšetkým pri  precvičovaní učiva. Učebná pomôcka obsahuje základné slová, ale aj slová odvodené z toho istého slovného základu. Umožňuje samostatnú kontrolu správnosti. Je vhodná na individuálnu prácu, prácu vo dvojici alebo skupinovú prácu.
Súčasťou pomôcky sú aj niektoré slová cudzieho pôvodu, s ktorými sa môžu stretnúť žiaci 1. stupňa ZŠ. Použitie týchto kariet môže učiteľ zvážiť podľa potreby.

Použitie:

Úlohou detí je prikladať obrázkové karty k základným kartám podľa toho, či sa v kľúčovom slove píše i/í alebo y/ý. Po otočení karty si môžu deti samy skontrolovať správnosť riešenia. Slová s y/ý sú označené modrou farbou a slová s i/í oranžovou farbou. Na rubovej strane kariet sa okrem kľúčového slova nachádzajú pod farebnou čiarou aj slová, ktoré vznikli z toho istého slovného základu ako kľúčové slovo.

Kľúčové slová:

ly/lý
lyko, lysý, lýtko, lyžica, mlyn, plyn, plytký, slýchať, lyže, pomaly, plyš, blýskať sa, blyšťať sa, vzlykať, lýra, lýceum, vplyv, plynúť, splývať, zlyhať

li/lí
líška, slivka, polica, maličký, blížiť sa, slimák, linajka, ligotať sa, ublížiť, klinec, lipa, lízať, Liptov, list, ulita, literatúra, klíčiť, oliva, ihličie, stolička, rastlina, zmrzlina, bublina, baliť, polícia, páliť, líšiť sa, tulipán, ulica, hlina, dolina, líce, limonáda, liter, blikať, žehliť, valiť sa, ďatelina, palica, kraslica, malina, spravodlivo, deliť, lisovať, voliť, píliť, soliť, špendlík

Detaily pomôcky

Typ učebnej pomôcky

priraďovacie karty

Rozmer kariet

základné karty 95,5 x 69 mm
obrázkové a textové karty 95,5 x 69 mm

Počet kariet

základné karty 2
obrázkové a textové karty 70

Materiál

papier 200 g/m2

Povrchová úprava

laminovanie

Balenie

lepenková krabica na mieru

Vekové určenie

I. stupeň ZŠ

Súvisiace produkty

Nastaviť sledovanie ceny

Vaše osobné údaje budeme spracúvať podľa týchto pravidiel.

Košík