pomôžme deťom učiť sa rýchlo a s chuťou
Noty - trpaslíci MAXI
Noty trpaslíci MAXI - krabička Noty - trpaslíci MAXI Noty - trpaslíci MAXI - otvorená krabička Noty - trpaslíci MAXI - správne riešenie úlohy Noty - trpaslíci MAXI - kontrola správnosti Noty - trpaslíci MAXI - ukážka vybraných kariet s obrázkom trpaslíka a názvom noty Noty - trpaslíci MAXI - ukážka vybraných kariet s notou v husľovom kľúči Noty - trpaslíci MAXI - ukážka vybraných kariet s notou v basovom kľúči Noty - trpaslíci MAXI - kontrolný prehľad oktáv Noty - trpaslíci MAXI - kontrolný prehľad oktáv Noty - trpaslíci MAXI - karty s postavou trpaslíka a názvom noty Noty - trpaslíci MAXI - náhľad na všetkých 99 kariet autokorekcia-noty-trpaslici-4b autokorekcia-noty-trpaslici-5 autokorekcia-noty-trpaslici-2 autokorekcia-noty-trpaslici-2a

Noty – trpaslíci

Priraďovacie karty

Sledovať cenu

Súprava priraďovacích kariet + brožúra.

Výstižná symbolika pomáha deťom pochopiť a precvičiť si základy hudobnej náuky – čítanie nôt v husľovom a basovom kľúči.
Vizuálna opora posilňuje zručnosti detí týkajúce sa záznamu výšky tónu (hudobná abeceda, oktávy, správne písanie a čítanie názvu noty, notová osnova, časti noty, husľový a basový kľúč, oktávová transpozícia).
Veľmi dobre poslúži tiež pri priamych hudobných aktivitách na hodinách hudobnej náuky.

Pomôcka obsahuje 99 kartičiek a 17-stranovú veľmi prehľadnú didaktickú brožúru.

Možnosť samokontroly šetrí čas a úsilie pedagóga.

Predaj tejto pomôcky skončil 27.9.2020, je nahradená novým vydaním Tónová sústava ».

Katalógové číslo: P011 Kategória: Značky: , , ,

Popis

Učebná pomôcka Noty – trpaslíci (priraďovacie karty) je určená deťom mladšieho školského veku, ktoré navštevujú hudobný odbor ZUŠ; taktiež na hudobnú výchovu na I. stupeň ZŠ.

Deti si môžu zábavnou formou zdokonaľovať čítanie nôt v husľovom, resp. basovom kľúči. Pomôcka umožňuje samostatnú kontrolu správnosti podľa kontrolných znakov.

Pomôcka má široký záber (6 oktáv) a umožňuje čítanie nôt v husľovom aj basovom kľúči. Privítajú ju najmä hudobní pedagógovia, ktorí chcú svojich žiakov viesť k dôslednej a pohotovej orientácii v notovej osnove.

Prehľadová brožovaná učebnica približuje základné informácie o zázname výšky tónu (hudobná abeceda, oktávy, správne písanie a čítanie názvu noty, notová osnova, časti noty, husľový a basový kľúč, oktávová transpozícia).

Učebná pomôcka slúži ako vizuálna opora pri nadobúdaní základných hudobných zručností a jej použitie by malo byť úzko prepojené s priamymi hudobnými aktivitami!

S učebnou pomôckou môžete pracovať nasledovne:

 1. Vyložte kartu s husľovým alebo basovým kľúčom a následne základné podlhovasté karty s notami. Úlohou detí bude priradiť k notám správny názov. Po otočení kariet si dieťa skontroluje správnosť riešenia. Dvojica vytvorená z vrchnej a spodnej karty by mala mať rovnaký kontrolný znak.
 2. Zvolíte si ľubovoľnú notu hudobnej abecedy (napr. “c”). Deti hľadajú karty, na ktorých je nota “c” v rozličných oktávach (C1, C, c, c1, c2, c3, c4) – každú oktávu predstavuje jeden hudobný nástroj. Po otočení kariet si dieťa skontroluje správnosť riešenia. Všetky karty by mali mať kontrolné znaky (hudobné nástroje) rovnakej farby.
 3. Vytvoríte stupnicový rad (C dur alebo a mol – prirodzená) v niektorej z oktáv.

Poznámka: Nezabudnite, že v ľavej hornej časti základných podlhovastých kariet s notou sa nachádza malý znak, ktorý odlišuje noty v husľovom a basovom kľúči!

Obsahuje:

 • 43 kariet s postavou trpaslíka a s názvom noty
 • 2 podlhovasté karty s basovým kľúčom
 • 2 podlhovasté karty s husľovým kľúčom
 • 26 základných podlhovastých kariet s notou v husľovom kľúči v rozsahu od f do c4 (karty sú označené malým husľovým kľúčom vľavo hore)
 • 26 základných podlhovastých kariet s notou v basovom kľúči v rozsahu od C1 do g1 (karty sú označené malým basovým kľúčom vľavo hore)
 • prehľad oktáv v podobe 17-stranovej učebnice formátu A4 (kontra oktáva, veľká oktáva, malá oktáva, jednočiarková oktáva, dvojčiarková oktáva, trojčiarková oktáva, štvorčiarkové c)
 • kontrolný znak na rubovej strane kariet (umožňuje kontrolu správnosti)
 • lepenkovú krabičku na mieru

Detaily pomôcky

Typ učebnej pomôcky

priraďovacie karty

Rozmer kariet

malé karty 65 x 65 mm
podlhovasté karty 65 x 130 mm
prehľad oktáv A4 formát

Počet kariet

malé karty 43
podlhovasté karty 56
prehľad oktáv (17 strán A4)

Materiál

papier 200 g/m2

Povrchová úprava

laminovanie
(pozn. učebnica s prehľadom o posuvkách nie je laminovaná)

Tlač

karty – obojstranná
prehľad oktáv – jednostranná

Balenie

lepenková krabička (216 x 156 x 72 mm)

Vekové určenie

I. stupeň ZŠ, Nižšie ročníky ZUŠ

Súvisiace produkty

Nastaviť sledovanie ceny

Vaše osobné údaje budeme spracúvať podľa týchto pravidiel.

Košík