pomôžme deťom učiť sa rýchlo a s chuťou
Ovocie a zelenina - priraďovacie karty
Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty Ovocie a zelenina - priraďovacie karty

Ovocie a zelenina

Priraďovacie karty

Original price was: 69,00 €.Current price is: 58,60 €. s DPH

Najnižšia cena 30 dní pred začiatkom zľavy: 63,40 

Zľava končí o
13 dni 03 hod 57 min 14 sec
Sledovať cenu

Súprava priraďovacích kariet.

Hovorte s deťmi o správnej životospráve a zdravom životnom štýle. Komunikačné karty ideálne na spoznávanie a triedenie rôznych druhov ovocia a zeleniny.

Deti zbožňujú tie krásne obrázky a rady sa k hre zaujato vracajú.

Obsahuje až 92 kariet.

Obsahuje:

  • 2 veľké základné karty
  • 74 malých kariet s obrázkami ovocia a zeleniny
  • 16 textových kariet
  • lepenkovú krabičku na mieru

Produkt je k dispozícii.

Katalógové číslo: P062 Kategória: Značky: , ,

Popis

Učebná pomôcka Ovocie a zelenina (priraďovacie karty) je určená deťom predškolského a mladšieho školského veku. Prostredníctvom obrázkových kariet môžu deti pomenovávať a spoznávať rôzne druhy ovocia a zeleniny a triediť ich do dvoch skupín.

Hoci učebná pomôcka umožňuje aj triedenie, upozorňujeme na to, že jej primárnym cieľom je podnietiť komunikáciu s dieťaťom na danú tému.

Učebná pomôcka zohľadňuje nové trendy v stravovaní, preto v nej nájdete aj rôzne menej známe či exotické druhy ovocia a zeleniny, ktoré však už v súčasnosti bežne nájdete v ponuke obchodných reťazcov.

Pri triedení na ovocie a zeleninu sme nezohľadnili prísne botanické hľadisko, ale uprednostnili sme skôr spôsob, akým sa daný druh využíva v gastronómii. Takéto kritérium triedenia sa nám javí ako vhodnejšie pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Viac sa o kritériách triedenia dozviete v návode na použitie.

(Učebnú pomôcku je vhodné kombinovať so súpravou priraďovacích kariet Čo jeme a pijeme »)

Úlohou detí je prikladať malé obrázkové karty s ovocím resp. zeleninou k správnej skupine. Pri triedení môžete použiť aj textové karty.

Zoznam obrázkov:

Veľké základné karty
Ovocie
Zelenina

Malé obrázkové karty

Ovocie jablko, hruška, čerešňa, višňa, slivka, marhuľa, broskyňa, hrozno, jahoda, malina, černica / ostružina, ríbezľa, egreš, čučoriedka, brusnica, červený melón (dyňa červená), žltý melón (melón cukrový), citrón, limetka, pomaranč, mandarínka, grapefruit, ananás, banán, kivi, mango, figa, avokádo, granátové jablko, kaki, vlašský orech, lieskový orech, pistácia, mandľa, kokosový orech, kešu orech, para orech

Zelenina – kapusta, kel, karfiol, brokolica, kaleráb, hlávkový šalát, špenát, čakanka, pekinská kapusta, čínska kapusta, rukola, mrkva, petržlen, zeler, cvikla, reďkovka, paradajka / rajčina, paprika, baklažán, uhorka, cuketa, tekvica, patizón, zemiak, cibuľa, cesnak, pór, jarná cibuľka, stonkový zeler, špargľa, hrach, fazuľa, cícer, šošovica, artičoka, fenikel, oliva

Textové karty
Ovocie – malvice, kôstkovice, bobule, exotické ovocie, orechy
Zelenina – hlúbová zelenina, listová zelenina, koreňová zelenina, hľuzová zelenina, cibuľová zelenina, stonková zelenina, strukoviny, exotická zelenina

ODPORÚČAME: Učebnú pomôcku je vhodné kombinovať so súpravou priraďovacích kariet Čo jeme a pijeme »

Detaily pomôcky

Typ učebnej pomôcky

priraďovacie karty

Rozmer kariet

veľké základné karty 193 x 138 mm
malé obrázkové karty 80 x 80 mm
textové karty 193 x 40 mm

Počet kariet

veľké základné karty 2
malé obrázkové karty 74
textové karty 16

Materiál

papier 200 g/m2

Povrchová úprava

laminovanie

Tlač

jednostranná
obojstranná

Balenie

lepenková krabička

Vekové určenie

I. stupeň ZŠ, MŠ (predškoláci)

Súvisiace produkty

Nastaviť sledovanie ceny

Vaše osobné údaje budeme spracúvať podľa týchto pravidiel.

Košík